Kurucu Başkan Mesajı

Grid Teknoloji, kurulduğu günden bu yana yakaladığı ve sürdürdüğü niceliksel ivmeyi, üç ana amaca borçludur. Bunlar, öncelikli olarak müşteri faydası, ikinci olarak çalışan faydası ve üçüncü ama önem olarak diğer amaçlar kadar değerli olan toplumsal fayda sağlama amacıdır. Rakamlara dayalı niceliksel özelliklerin, sektördeki birçok kuruluşun yegane başarı göstergeleri olarak kabul gördüğü günümüz iktisadi dünyası, kurumların en temel unsuru olan insan faktörünü gözardı etmiş, felsefi ve ulvi amaçları da bir kenara bırakarak nitelikten yoksun, toplumsal, çevresel faydadan uzak bir yapıya bürünmüştür.

Grid Teknoloji, genel iktisadi eğilimin aksine, insan odaklı yaklaşımı temel alan motivasyon ve bilinçle sürdürdüğü bilişim ve teknoloji sektöründe, bu yaklaşımının meyvelerini almaya devam etmektedir. Hem niceliksel göstergeleri hem de müşteri ve paydaşlarından aldığı olumlu geri bildirim ve ödülleri, Grid Teknoloji’nin sürekli artan bu gelişim ivmesini kanıtlar niteliktedir.

Kuruluş felsefesini hiç unutmayan ve bu felsefeyi kurumsal kimliği ve yönetimsel genetiğine işleyerek, bundan sonrasında da unutulmaması için çaba gösterdiğim kurucu başkanı ve yönetim kurulu başkanlığını yaptığım Grid Teknoloji, 17 ülkeye yazılım ihraç eden, ülkelerin e-Devlet uygulamalarını yerli teknolojiler, yerli sermaye ve yerli insan kaynaklarıyla üreten, katma değeri en yüksek olan bilişim ve teknoloji sektöründe ülkemizi gururla temsil eden bir firma haline gelmiştir. Gururla taşıdığımız bu bayrağı daha da ileri bir noktaya taşıyabilmek için, sağlık bilişimi sektöründe faaliyet gösteren BMB Soft firmasını da bünyesine katarak yürüyüşümüze emin adımlarla ve daha geniş bir tecrübe birikimiyle devam etmekteyiz.

Bilişim ve teknoloji sektöründe müstakil ürün ve hizmetlerin artık rağbet görmediği bir devire girmiş bulunmaktayız. Yazılımlar artık tek başına anlam ifade etmediği gibi, müstakil ve soyutlanmış donanımlar da artık bilişim sektörünün ihtiyaçlarını karşılamamaktadır. Günümüzde artık sadece bilgisayara USB’den bağlanabilen bir yazıcıyı değil, gerektiğinde cep telefonumuzdan Wi-Fi veya Bluetooth ile bağlanarak yazdırma işlemini yapabileceğimiz, taramayı bir diske yazan değil, gerektiğinde e-posta ile gönderebilen bir yazıcı aramaktayız. Tek başına faks cihazının bir anlamı kalmamış durumda. Ofis telefonlarımız gerektiğinde cep telefonumuzla konferans yapabilecek VoIP teknolojisini desteklemek zorunda. Arabalarımızın multimedya özellikleri tek başına yeterli olmayıp, bir de cep telefonumuzun ekranını gösterebilir, uygulamalarına erişim sağlayabilir yapıda olmalı. Evimizde aydınlatma için kullandığımız ampüller bile cep telefondan açılıp kapatılabilmeli, televizyonumuz cep telefonumuzdaki fotoğraf ve videoları kablosuz oynatabilmeli… Özetle, artık tüm yazılım ve donanımlar birbirleriyle uyum içerisinde ve entegre çalışmak zorunda. Bilişim dünyasının geleceğini ve eğilimlerini şimdiden doğru okumak adına, Grid Teknoloji de müşterilerine müstakil çözümler sunmak yerine, tamamiyle entegre ve “uçtan uca” çözümler sunmaktadır. Zayıf akım projelerinden, network altyapısına, inşaat planlama sistemlerinden, entegrasyon ve yazılım çözümlerine, IoT ve elektronik donanım ve sosyal medya yönetimine kadar geniş bir yelpazede müşterilerimizin tüm bilişim ve teknoloji ihtiyaçlarını entegre ve bütünlüklü bir şekilde çözümlemekteyiz.

Ürünlerimizin ve çözümlerimizin merkezine insan ve toplum faydasını eklediğimiz için, tüm ürün ve çözümlerimizi eşsiz bir iç motivasyonla ve ulvi bir aşkla sunmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Sektörde kısa sürede geldiğimiz noktaya yönelik başarının yegane faktörlerinden olan çalışma arkadaşlarıma ve güvenlerinin karşılığını verebildiğimizi düşündüğümüz paydaş ve müşterilerimize en samimi teşekkürlerimi sunarım.

Murat Teksöz
Grid Teknoloji ve BMB Soft Yönetim Kurulu Başkanı