• Karar Destek ve Verimlilik Analiz Sistemi (KDVAS)
 • KDVAS Avantajları ve Faydaları
 • KDVAS ile Hastanelerinizi Online İzleyin
10 Yılı aşkın süredir sağlık bilişimi sektöründe hizmet veren BMBSOFT, Karar Destek ve Verimlilik Analiz Sistemi ile Hastane Bilgi Yönetim Sistemlerindeki tecrübesini birleştirerek, sizlere farklı bir açılım sağlamayı hedeflemektedir...

İldeki birbirinden farklı Hastane Bilgi Yönetim Sistemi yazılımlarının kendi veri tabanlarında oluşan HBYS bilgilerini Genel Sekreterliklerinin kullanabileceği şekil ve formatta yöneticilere görsel ve grafiksel olarak sunan Xml servisleri ile iletişim kuran web tabanlı uygulama yazılımıdır. Bu sistem, hastanelerde birbirinden bağımsız farklı veri tabanlarından bilgileri istenilen zaman diliminde online alarak çalışmaktadır. Merkezde bağımsız bir veri tabanına ihtiyaç duymaz. Birlik ister ise kendi içerisinde hizmet sunduğu bölümleri nin online gelen verilerini kendi veri tabanına aktarabilir, ilave bilgiler girebilir. Sistemler arasında bütünleşik olarak çalışır.

KHB bağlı bütün hastanelerin HBYS sistemlerine IIS servisi üzerinden bağlanabilmektedir. Hastanelerden istenilen bilgileri alırken bağlandığı hastane veri tabanına veri ekleme, düzeltme veya silme gibi işlemler yapılmaz. Birlikler isterler ise hastanelerden online aldıkları verilerini Birlik veri tabanına yine online aktarabilirler.

Uygulama yazılımına yetkiler çerçevesinde internet üzerinden Microsoft Explorer, Mozilla, Firefox, Google Chrome, Safari gibi endüstri standardı tarayıcı yazılımları kullanılarak erişilebilmektedir. Sistem üzerinden online hastanelere bağlanılarak asgari miktar altında kalanlar veya kritik stok seviyesi altına düşen ürünlere ait tek tuş ile tüm ana ve alt depolara ait bilgiler ve detaylar görülebilir. Talepler oluşturulabilir. Birliklerin veya hastanelerin bir birleri ile koordinasyonu sistem üzerinden sağlanabilir. Birlikler hastanelerin depoları ile malzeme alışverişine izin verirler ise bu işlemler de yapılabilir. Sorgulama sonuçlarını Excel, Word, Pdf vb. formatlarda başka noktalara aktarabilirsiniz. Genel Sekreterliğe Bağlı Stok Koordinasyon Birimi bütün sağlık tesislerinin stok durumunu sistem üzerinden görülebilir, bunun için taşınır işlem fişi girişlerine ihtiyaç yoktur. Sağlık Tesislerinin tüm depolarının geçmiş yıllar alım fiyat ortalamaları, aylık, 2 aylık, 3 aylık tüketim miktar ve tutarı gibi bilgiler alınabilir. Sorgulamalarda sağlık tesisi, bütçe türü, stok miktarı gibi gruplamalar yapılabilir. Gelen bir talebin hangi sağlık tesisinin hangi deposu ve bütçe türünde ne kadar olduğunu tek ekranda gruplayabilirsiniz.
 • Hangi bölgede veya hastanede hangi hastalıkların yoğun olduğu, buralarda hangi ilaçların daha çok kullanıldığı, hangi tıbbi cihaz hizmetinden daha fazla yararlanıldığına dair yoğunlukları izleyerek doğru ürünün(Tıbbi Malzeme(MR, TM vb.) planlamasının yapılmasına yardımcı olur. Kaynak israfının önüne geçildiği gibi, ürünlerin ihtiyaç duyulan doğru yerlerde kullanımına imkan sağlar.
 • Sistem mevcut verileri analiz etmek için(veri madenciliği) onlarca ERP ve CRM yazılımı ve bunları işletecek nitelikli istihdam gerektirirken, BMBSOFT KDVS ile sizlere çok kolay bir şekilde analiz ve yorum yapma imkanı sağlar.
 • Aylık, yıllık fatura gelir ayrıntıları, ameliyat olan ve polikliniklerde muayene olanların dağılımlarını izleyebilirsiniz. Bu ve buna benzer onlarca örneği sistem üzerinden üretebilirsiniz.
 • Yıllara göre veriler alarak, hastaneleri birbiri ile kıyaslama imkanına sahip olursunuz.
 • Her yerden yetki bazında sisteme ulaşabilirsiniz.
 • Aradığınız kritere uygun kayıt sayısı veya bu kayıtların alt detay bilgilerine ulaşabilir, grafiksel olarak da bunları görebilirsiniz.
 • Birliğe bağlı hastanelerde çalışan tüm personellerin özlük, izin, rapor, geçici görevlendirme gibi bilgilerine online ulaşabilirsiniz.
 • Touch smart bilgisayarlar, Ipad’ler veya akıllı cep telefonları ile çalışır.
 • Hızlı ve pratik sorguları hızlıca oluşturabilir.
 • Hastanelerdeki Uzman Doktorları branşlarına göre arayabilirsiniz. (Dahiliye, Çocuk Dr, Ortopedi, Cerrah, radyolog, kadın Doğum, psikiyatrist gibi.) Hizmet veren doktorları günlük yada aylık hasta sayılarına göre izleyerek İhtiyacın yetersiz ve az olduğu yerden doktoru daha çok ihtiyaç olan hastaneye görevlendirebilirsiniz.
 • Orta ve uzun vadeli planlama için geleceğe dönük stratejik planlama yapılmasında yarar sağlar.
 • Hastalara ait sayısal çokluk ile hizmet sayılarını diğer hastaneleriniz ile kıyaslayabilir, hasta yoğunluğun olduğu bölgeleri tespit edilerek ona göre gelecek planlaması yapabilirsiniz.
 • Hastalara en çok konulan tanılar veya yazılan ilaçlar konusunda da istenir ise sorgulamalar yaparak, bazı hastalıklara karşı il bazında alınabilecek tedbirler konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.
 • Hastanelerde Normal doğum ile sezeryan doğum oranlarını hastane ve buradan hizmet alanların dağılımları açısından izleme, önceki yıllarla mukayese imkanı sunar.